+90 312 340 05 00

Sosyal Medyada Biz}

Dolunay Yapı Denetim
Dolunay Yapı Denetim Sizlerden Aldığı Güçle Yapı Denetimi, Riskli Yapı Tespiti Ve Kentsel Dönüşüm Sektörlerinde Lider Marka Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor. Konusunda Uzman Ekibimiz, Profesyonel Proje Danışmanlarımız İle Hizmetinizdeyiz
TÜMÜNÜ GÖR

YAPIM AŞAMASINDA HİZMETLERİMİZ

YAPIM AŞAMASINDA HİZMETLERİMİZ

3.1. İnşaatın yapım aşamasının başlangıcından bitimine kadar olan süreç içinde Yapı   Denetim Mevzuatı gereğince yapılacak işlemler konusunda yapı sahibinin bilgilendirilmesi.

3.2. Arsanın ve yapının aplikasyonunun denetlenmesinin sağlanması.

3.3. Yapının özelliklerine göre gerekli teknik yapım kuralları dikkate alınarak taşıyıcı sistem bünyesine giren malzemelerin kalite ve test sertifikalarının temin edilmesinin sağlanması, bu malzemelerin Bayındırlık ve İskân Bakanlığınca yetkilendirilmiş laboratuarlarda muayene ve deneylerinin yaptırılarak sonuçlarının değerlendirilmesi.

3.4. Yapım sırasında ve sonrasında her meslek disipliniyle ilgili kontrol tutanaklarının hazırlanarak ilgili taraflarca imzalanmasının sağlanması.

3.5. Hazırlanan imalat kontrol tutanakları ile malzeme kalite ve test sertifikalarının ve yaptırılan malzeme deneylerine ait raporların birer nüshasının yapı sahibi ve ilgili idareye iletilmesi.

3.6. Beton üretim tesisi, prefabrik yapı elemanları üretim tesisi, çelik yapı elemanları üretim tesisi gibi şantiye dışı üretim tesislerinin hem yeterlik hem de burada yapılan üretimlerin projeye uygunluğu açısından denetlenerek sonuçlarının raporlanması.

3.7. İşçi sağlığı ve güvenliğiyle ilgili denetimlerin yapılarak ilgililerin uyarılması.

3.8. İş bitiminde mevzuat gereği hazırlanması gerekli evrakın düzenlenerek ilgili idareye iletilmesi ve iskân (yapı kullanma izni) işlemleriyle ilgili konularda yapı sahibine yardımcı olunması.

3.9. Ayrıca yapı sahibin talebi halinde;
– Yüklenici- yapı sahibi koordinasyonunun sağlanması,
– İmalatların iş programına uygunluğunun izlenmesi,
– Periyodik şantiyeye toplantılarının düzenlenmesi ve bu toplantılara ait tutanakların taraflara yayınlanması,
– Yüklenici hak edişlerin kontrol edilerek imalata ve sözleşmeye uygunluğunun
değerlendirilmesi,
– İnşaatın ilerlemesine yönelik periyodik raporların hazırlanarak yapı sahibine
sunulması,
– İş bitiminde ilgili tarafların katılımıyla geçici ve kesin kabul işlemlerinin organize edilmesi gibi hizmetlerin sunulması,

 

25 August 2016
512 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN