+90 312 340 05 00

Sosyal Medyada Biz}

Dolunay Yapı Denetim
Dolunay Yapı Denetim Sizlerden Aldığı Güçle Yapı Denetimi, Riskli Yapı Tespiti Ve Kentsel Dönüşüm Sektörlerinde Lider Marka Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor. Konusunda Uzman Ekibimiz, Profesyonel Proje Danışmanlarımız İle Hizmetinizdeyiz
TÜMÜNÜ GÖR

PROJE DENETİMİ AŞAMASINDA HİZMETLERİMİZ

PROJE DENETİMİ AŞAMASINDA HİZMETLERİMİZ

1) PROJE DENETİMİ AŞAMASINDAKİ HİZMETLERİMİZ
1.1. Bayındırlık ve İskan Bakanlığının “Zemin ve Temel Etüd Raporu Hazırlanmasına İlişkin Esasları”na uygun bir zemin etüdü raporunun olup  olmadığının incelenerek bu raporun onaylanması.

1.2. Yapının inşa edileceği arsaya ait imar durumu, imar planı notları, aplikasyon krokisi, tapu örneği, plankote vb. belgelerin mevzuata uygunluğunun kontrol edilmesi ve bunların birer koylarının arşivlenmesi.

1.3. Denetçi teknik elemanlarımız aracılığıyla, proje müelliflerince hazırlanan tüm disiplinlere ait proje ve hesap raporlarının, mühendislik ve mimarlık proje düzenleme esasları, imar planı, imar yönetmeliği, deprem yönetmeliği ile yürürlükteki ilgili diğer yönetmelikler, genelge, şartname ve standartlar ile yapı sahibinin deklere edilmiş taleplerine uygunluğunun denetlenerek, denetim sonucu bulguların raporlanması. Bu işlemin, daha sonra gündeme gelmesi muhtemel revizyonlar için de tekrarlanması.

1.4. Belirtilen şekilde incelenip raporlanan proje ve hesaplardan uygun olanların onaylanması, uygun olmayanların da müellifler tarafından uygun hale getirilmesinden sonra onaylanması.

25 August 2016
426 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN